Sam Mun Tsai – zaglądając mieszkańcom do wnętrza ich domów

wpis w: Hong Kong, Podróże | 0

%copy; www.xaos.pl

Mimo, że żyją bardzo skromnie, to widoki ze swych domostw mają przepiękne. Mieszkańcy Sam Mun Tsai, żyją nad przepiękną zatoką, a „okna”, a raczej brak ścian w ich kuchniach daje im widok na wspaniałe zachody słońca nad zatoką.

© www.xaos.pl

Prowizoryczne mola prowadzą w głąb wody, gdzie przycumowane są ich łódki. Widzieliśmy tam też solidne molo betonowe, do którego przybijały większe jednostki służące do połowu ryb i innych żyjątek morskich nadających się do spożycia.

© www.xaos.pl

 Dużą część dobytku mieszkańcy wioski trzymają przed domami. Obok wejścia często stoją stoły i krzesła przy których, przesiadują kontemplując życie. Często jednak ich miejsca stoją puste, podobnie ich domy, do których zaglądaliśmy.

© www.xaos.pl

Zaglądając mieszkańcom do wnętrza ich domów zauważyliśmy, że są one do siebie bardzo podobne. Główne miejsce w „salonie” zajmuje telewizor (podobnie jak w większości mieszkań i domów u nas w Polsce).

© www.xaos.pl

Najczęściej drzwi do domów były otwarte na oścież.

© www.xaos.pl

 Czasami jednak chronione były kratami. Na jednej ze ścian największego pokoju zawsze znajduje się ołtarz, gdzie mieszkańcy składają swym bogom dary ze świeżej żywności.

© www.xaos.pl

Lokalny bar wyposażony był w całkiem „nie do zdarcia” kuchnię. Wyposażoną w stalowe, dość profesjonalnie wyglądające naczynia.

Zostaw Komentarz