Projekt „Paryż”

wpis w: Francja, Podróże | 0

Spokojnie, to nic strasznego 🙂 Kiedyś, już dawno temu, będąc w odwiedzinach u moich znajomych, żona mojego znajomego, nieświadoma chyba tego, zaraziła mnie pomysłem na robienie „projektów” fotograficznych podczas różnych wypraw. Od tego czasu czasami zdarza mi się wymyślić sobie jakiś temat i przez cały czas podróży, z aparatem w dłoni, o nim pamiętać. Obejrzałem wtedy świetny pokaz slajdów będący wynikiem projektu pod tytułem „Niebieski”. Byłem pod wrażeniem tego genialnego pomysłu, ale i też jej fotografii i zdolności zauważania niebieskich obiektów dosłownie wszędzie. Mimo tego, że jako widz wiedziałem, że kolor niebieski będzie przewodnim kolorem oglądanych przeze mnie fotografii, to nie spodziewałem się, tak udanych zdjęć, a jednocześnie temat przewodni tego pokazu sprawił, że wszystko co oglądałem nabrało większej wartości. Każda fotografia była częścią większej całości, co automatycznie czyniło każdą z nich bardziej wartościową i uzupełniającą opowieść z tamtej podróży. Synergia – zjawisko, na które jestem bardzo wyczulony i niezmiennie nim zafascynowany.

Czasami, wymyślenie tematu projektu nie jest łatwe, czasami sam projekt jest ciężki do realizacji, ale czasami, tak jak w moim przypadku, temat sam się pojawił i był wynikiem obserwacji tego co jest w około. Tematem dzisiejszego wpisu są „Rowery paryskie”. Zapraszam Cię na krótką prezentację mojego małego, (bo to zaledwie kilka fotografii) projektu fotograficznego.

© www.xaos.pl

Czyż nie podobne trochę do słynnego obrazu Salvadora Dali z zegarami? 😉

© www.xaos.pl

Często widuję ludzi zabezpieczających rower przed kradzieżą mocując go za przednie koło. Efekty czasami są właśnie takie… 🙂

© www.xaos.pl

Rowery wolą się trzymać razem, w odróżnieniu do nie-rowerów… zwłaszcza tych z wąsami. 🙂

© www.xaos.pl

Jak parkować, to po parysku! Zabezpieczenie trzyma!

© www.xaos.pl

Jeśli chodzi o parkowanie rowerów, to fantazja Paryżan nie ma granic… 🙂

© www.xaos.pl

Rower często może być prawdziwym oparciem dla zmęczonych, bardziej zaawansowanych środków transportu…

© www.xaos.pl

Czy słońce, czy deszcz, Twój rower zawsze na Ciebie poczeka… Niektórzy mówią: „Wierny jak… rower!” 🙂

© www.xaos.pl

Czasami widuje się prawdziwie romantyczne rowery 🙂 Ten ma wyjątkowo pomysłowe zabezpieczenie przed kradzieżą… 🙂

A na koniec…

© www.xaos.pl

Właściciel tej deskorolki wybrał jednak… rower! 🙂

 

Zostaw Komentarz