Street Photo – sięgając chodnika

wpis w: Podróże, Turcja | 0

© www.xaos.pl

Może i fotografowanie bezdomnych na ulicach nie jest wielką sztuką, ale czasami, choć staram się tego unikać, nie mogę się oprzeć. Zwłaszcza, gdy scena aż sama prosi się o sfotografowanie. Wiele takich okazji zdarzyło się w Stambule podczas mojej ostatniej tam wyprawy. Bezdomny na schodach banku – czyż nie wymowne?…
© www.xaos.pl

Jakiś czas temu postanowiłem nie fotografować więcej bezdomnych. To prawda, często są oni „malowniczym” elementem ulicy. Coś jednak jest nie tak w fotografowaniu człowieka, który upadł. Mimo to wiem, że jest to pewien etap, który trzeba przejść. Ale dokładnie – przejść. Przejść i iść dalej. Przejść i rozwijać się bez chodzenia na łatwiznę. Tych kilka zdjęć uważam jednak za udane, gdyż ludzie, którzy na prawdę żyją na ulicy, nie są na nich potraktowani jak okazy w zoo. Raczej są elementem, który pozwala ukazać jacy są inni ludzie w okół nich. Jak wygląda otoczenie w kontraście z ich biedą i ich życiem.
© www.xaos.pl

W obliczu biedy często pozostajemy obojętni. Choć rzadko nam zbywa lecz przeważnie żyjemy we względnym dostatku. Ludzie nie chcą nawet zauważać biedy w okół siebie. Nie wierzysz spójrz na zdjęcie powyżej.

 

Zostaw Komentarz